Izjemno zanimive vsebine, predstavljene v Muzeju Radlje ob Dravi, je dopolnil nenapovedan gost Iztok Premrov, ki bo v kratkem prispeval k dopolnitvi muzejskega arhiva z arhivskim gradivom o Šoli za gospodinjstvo, ki je med leti 1955 in 1970 domovala v prostorih muzeja.
Spodaj so objavljena vsa predavanja, seznam priporočene literature, vzorca vprašalnikov za vrednotenje našega in vašega dela v okviru DEKD in TKD ter namigi za interpretacijo evropske teme v letu 2017 - Dediščina in narava: pokrajina številnih možnosti (v angleškem jeziku).
Nataša Gorenc: DEKD, TKD in Voda - od mita do arhitekture Milena Antonić: Ustvarjalna moč vode Alenka Verdinek, Muzej Radlje ob Dravi: Radovednost je lepa čednost Srečko Štajnbaher, ZVKDS, Območna enota Maribor: Kulturna dediščina v sožitju z vodno energijo Andreja Senegačnik, Zavod za varstvo narave: S povodnim možem Vodovnikom spoznavam naravno in kulturno dediščino Bistriškega vi Marjetka Berlič, Osnovna šola Draga Kobala Maribor: Kobalov kulturni drobiž Andreja Matija Lenart, Vrtec Slovenj Gradec, enota Pameče: Prazniki in praznovanja nekoč - danes Zdenka Jamnik, Zavod za gozdove Slovenije: So poganjali mline in žage pohorski grabni, je plavla les deroča Drava. Barbara Kavčič: Seznam literature Obrazec za vrednotenje za VIZ Obrazec za vrednotenje za muzeje, galerije, knjižnice, društva, ... Bringing Heritage and Nature to Life: How to use the interpretive approach for the European Heritage Days 2017