V tednu kulturne dediščine sva starše predhodno povabili k sodelovanju, prinašanju igrač s katerimi so se igrali nekoč. V skupini sva skupaj z otroki izvedli metodo »Nevihto možganov«. Otrokom sva zastavili sledeče vprašanje: »Kaj mislite, s katerimi igračami so se včasih igrali vaši starši in stari starši?« Odgovore otrok sva zapisali na list papirja. Na podlagi teh sva načrtovale ter izvedli različne dejavnosti. Pogovarjali in spoznavali smo igrače, ki so jih uporabljali njihovi starši in stari starši. Za boljšo predstavo smo si ogledali tudi fotografije teh igrač.
Spoznali smo iz katerega materiala je bilo izdelanih večina igrač. Otroci so od doma prinesli veliko različnih starih igrač. Vsak otrok je igračo predstavil in povedal, kdo jo je uporabljal oziroma se njo igral. Sledila je primerjava igrač nekoč in danes. Otroke sva usmerjali k spoznavanju različnih materialov ter funkcionalnosti igrače. Dejavnosti smo izvajali tudi po kotičkih.
V likovnem kotičku so otroci izdelali lutko iz odpadnega in naravnega materiala. V kotičku namizne igre so otroci s kladivom in žeblji zabijali različne barvne oblike. V kotičku pisarna sva otrokom ponudile lesene domine. Na podlagi prinesenih in izdelanih igrač smo skupaj v kotičku dom in družina naredili razstavo. Z dejavnostmi smo nadaljevali tudi v prihodnjem tednu. Otroci so imeli možnost rokovanja in igranja. Spoznali smo tako igrače kot tudi igre, ki so se jih igrali nekoč. Na igrišču vrtca so se otroci seznanili z igro »tančula«.
Otroci so spoznali, da se igrače skozi čas spreminjajo glede na material, uporabo in funkcionalnost.